– najwięcej w ten wyjątkowy dzień dzieje się w domu Panny Młodej – jeśli to możliwe – zadbajcie o to, żeby wszystkie ważne przedmioty były na miejscu. Najważniejsze to obrączki, buty Panny Młodej, bukiet ślubny, podwiązka, biżuteria, a także oczywiście suknia ślubna.

– w czasie błogosławieństwa ograniczcie liczbę przebywających w pokoju osób do minimum. Wtedy jest to wyjątkowa chwila dla Was, rodziców i dziadków…

– gdy przyjedziecie pod kościół/urząd upewnijcie się, że fotograf również już dotarł na miejsce . Jeśli nie, to koniecznie na niego poczekajcie :)

– nie śpieszcie się – wchodźcie i wychodźcie z kościoła/urzędu powolnym, dostojnym krokiem .

– podczas przysięgi oraz zakładania obrączek bądźcie zwróceni twarzami do siebie . Pamiętajcie – ślubujecie sobie :)

– w kościele zostaw bukiet na klęczniku lub przekaż świadkom – będzie Ci przeszkadzał podczas ślubowania. Postarajcie się zakładać obrączki bardzo powoli i nie zasłaniać ich.

– jeśli zależy Wam na zdjęciu grupowym z rodziną i gośćmi , to uprzedźcie ich, że zdjęcie to zostanie wykonane zaraz po wyjściu z kościoła/urzędu, jeszcze przed składaniem życzeń. Pomóżcie też fotografowi zwołać wszystkich do wspólnego zdjęcia.

okazujcie sobie emocje – nie bójcie się trzymać za ręce, uśmiechajcie się do siebie, nie wstydźcie się łez wzruszenia.

goście i fotograf powinni przybyć na salę przed Wami . Z naszego punktu widzenia fotografa to bardzo istotne, bo nie tylko będzie miał on wtedy czas aby sfotografować pustą jeszcze salę weselną, detale, dekoracje, a także oczekujących na Was gości.

– dobrze mieć ustalony wcześniej plan wesela , poszczególnych jego etapów i poinformować fotografa o najważniejszych kwestiach.

– z kolei podczas wnoszenia tortu , warto na sali wyłączyć światło. To padające od świecących się rac jest efektowne i stworzy ciekawy klimat na zdjęciach. Starajcie się podejść jak najbliżej tortu, tak aby światło rac mogło rozświetlić Wasze twarze.

I najważniejsze – Jeśli w czasie ślubu, przyjęcia weselnego planujecie jakieś atrakcje (np. dziecko podające obrączki, wypuszczanie gołębi, sypanie ryżem, pokaz fajerwerków, puszczanie lampionów itp.), to uprzedźcie o tym.